0
0
0

5 ефективних методів очищення води

5 ефективних методів очищення води

Вода — важливий компонент здоров'я людини. Вона бере участь практично у всіх хімічних і обмінних реакціях в організмі. Не дивно, адже ми на 70% складаємося з води. Також ця рідина регулює температуру нашого тіла, зберігає привабливий і здоровий вигляд шкірних покривів, бере участь у детоксикації організму від шлаків і шкідливих продуктів обміну.  

Але щоб вода дійсно виконувала свої функції правильно, вона повинна бути якісною і чистою. Тому питання очищення води не втрачає актуальності. Річ у тім, що та рідина, яка тече з кранів наших будинків, не є безпечною для споживання.

Сучасні методи та технології очищення води від домішок та інших шкідливих речовин дозволяють практично повністю знезаразити рідину. Розглянемо основні способи очищення води:

  • механічна фільтрація;
  • іонний обмін;
  • зворотний осмос;
  • сорбційні фільтри;
  • ультрафільтрація і т. д.

Кожен з цих методів по-своєму ефективний. Важливо в будь-якому випадку знати, від чого очищується вода. З цим завданням допоможе впоратися хімічний і бактеріологічний аналіз. Але оскільки таке дослідження дороге і вимагає значних витрат часу, його роблять вкрай рідко і то на вимогу санітарно-епідеміологічних станцій. Варто зауважити, що використання комбінації декількох способів очищення дає відмінні результати.

Механічний спосіб очищення води

Механічна фільтрація є одним з найпростіших методів очищення води. Маленький розмір пор фільтра дозволяє затримувати частинки нерозчинних субстанцій. Таке очищення відмінно видаляє каламутність, пісок, мул. Однак мікроорганізми та мікроелементи, наприклад, іони кальцію через занадто малий розмір здатні подолати бар'єр механічного фільтра.

Механічна фільтрація найчастіше застосовується на водоканалах і станціях водоочищення. У квартирі даний спосіб використовується для попередньої очистки, що забезпечує нормальну роботу інших структур системи очищення.


Як працює іонообмінний фільтр

Суть роботи іонообмінного фільтра полягає в «заміщенні» однієї зарядженої частинки іншою. Відбувається це в результаті сорбції іонів, коли поглинається один, а виходить у воду інший іон. Останній є компонентом сорбенту. У результаті цього, крім очищеної, ми отримуємо м'яку воду.

Іонний обмін дозволяє ефективно забрати з води солі важких металів і нітрати, небезпечні для нашого організму, які можуть викликати серйозні порушення.

Принцип роботи зворотного осмосу

Очищення за допомогою цієї системи забезпечує отримання високоякісної води. Зворотний осмос відмінно справляється з видаленням одновалентних іонів і мікроорганізмів.

В основі методу очищення води за допомогою зворотного осмосу лежить робота зворотноосмотичної мембрани, яка затримує домішки. Але суттєвим  мінусом такого методу є те, що вода після такої очистки не містить корисних для організму мікроелементів. Тому необхідно врахувати, що після фільтрації важливо додавати потрібні компоненти в воду.

Сама фільтрація проходить у 3 етапи:

  1. Спочатку вода проходить через вугільний картридж, унаслідок чого затримуються великі частки, пестициди та солі важких металів.
  2. Безпосередньо очищення за допомогою мембрани, канали якої пропускають тільки молекули води та кисню.
  3. Постфільтрація, яка забезпечує насичення води необхідними мікроелементами та мінералами. Однак, цей механізм у деяких моделях фільтрів відсутній.


Картриджі в таких фільтрах слід міняти кожні 6 місяців, а мембрана вимагає заміни раз на 2–3 роки.

Сорбційні фільтри: ефективне видалення шкідливих домішок і канцерогенів

Основою роботи такого фільтру служить сорбент — тверда речовина, що поглинає частинки домішок з рідини. Найпопулярнішими є вугільні фільтри. Активоване вугілля — поширений сорбент, який застосовується не тільки у сфері медицини. Він відмінно справляється з видаленням різноманітних хімічних домішок.

Вугільні фільтри для води часто встановлюють у домашніх умовах. Вони ефективно очищають рідину від хлору і субстанцій, що містять цей елемент, шкідливих мікроорганізмів і органіки.

Крім того, що такі фільтри дозволяють ефективно знезаразити воду, вони ще позбавляють її від присмаку і запаху.

Ультрафільтрація  

За принципом роботи метод ультрафільтрації схожий зі зворотним осмосом: відбувається процес поділу води та домішок за допомогою напівпроникної мембрани, через яку йде рідина під високим тиском.

Однак є ряд відмінностей між цими двома способами:

  • діаметр пор — у зворотноосмотичної мембрани він становить від 0,0001 мкм, а в ультрафільтраційний — від 0,01 мкм;
  • тиск — під час осмотичного  очищення воно нагнітається не менше 0,3 Мпа, а при ультрафільтрації — від 0,1 Мпа.
  • призначення очищення. Ультрафільтрація ефективно видаляє великі частинки й макромолекули, у той час, як зворотний осмос забезпечує очищення від іонів, жорстких солей металів, бактерій.

Мембрани для ультрафільтрації найчастіше виготовляють з гідрофільного матеріалу, стійкого до дії кислот, спиртів і високих температур. 

Перевагою установки ультрафільтраційної системи є:

  • її компактність і бюджетність;
  • збереження корисних мікроелементів і властивостей води;
  • зниження рівня небезпечних компонентів хлорованої води.

Також варто відзначити невеликі розміри обладнання, що відмінно підходять для домашніх умов.

Як вибрати фільтр для дому? Відповідь на це запитання знають консультанти інтернет-магазину Filtermax. Вони проаналізують показники води та підберуть оптимальну систему очищення.

Коментарі