0
0
0

Фільтри зворотного осмосу

Фільтри зворотного осмосу: переваги та можливості

Вода з-під крана містить метали, хлор, віруси, бактерії та інші домішки. Вони псують смакові якості приготовленої їжі, впливають на самопочуття людини і створюють накип на елементах побутової техніки.

Щоб не витрачатися на покупку бутильованої води та постійний ремонт приладів, придбайте систему очищення. На ринку представлені варіанти з різними підходами до очищення. Але найпопулярніший і ефективний метод — фільтр зворотного осмосу.

Принцип роботи

На ринку представлені фільтри для води зі зворотним осмосом двох типів: класичний і прямотічний.

 1. Класичний оснащений накопичувальним баком, куди надходить і де зберігається вода після очищення. Це дозволяє мати запас відфільтрованої рідини навіть у разі відключення водопостачання в будинку.
 2. Прямотічні системи фільтрують воду безпосередньо при відкритті крана. Вони займають менше місця (немає накопичувального бака), але не поступаються класичним ні в якості очищення, ні в зручності.

Незважаючи на спільний спосіб фільтрації для всіх систем, кожна установка має особливості роботи, які залежать від кількості встановлених компонентів.

Обов'язкові складові фільтрів зворотного осмосу забезпечують безпосередньо процес очищення і входять у комплектацію всіх систем. Це мембрана, фільтри попереднього очищення і постфільтри, які завершують процес.

Залежно від типу обладнання, додатково встановлюють накопичувальний бак, ультрафіолетову лампу, мінінасос, мінералізатор. Вони можуть іти в комплекті з основними елементами або бути вмонтовані окремо, за бажанням покупця.

Фільтр зворотного осмосу передбачає три стадії фільтрації:

 1. Попереднє очищення. На цьому етапі вода звільняється від глини, піску, хлору, деяких металів і органічних сполук. Процес забезпечують механічні картриджі і вугільний блок усередині системи. Попереднє очищення продовжує час служби мембрани, яка виконує більш ретельне очищення води.
 2. Мембранна фільтрація. Під тиском рідина подається на поверхню мембрани. Розмір пор поліамідного волокна, з якого вона створена, можна порівняти з розміром молекули води. Завдяки цьому відсівається більшість домішок, що знаходяться у рідині. Після мембрани вода надходить у бак, який забезпечує постійний доступ до чистої води. Наявність накопичувального бака компенсує досить невисоку швидкість очищення, збираючи потрібний об'єм рідини.
 3. Постфільтри. Перш ніж надійти безпосередньо в кран, рідина проходить через постфільтр, де коригується рівень рН. За рахунок цього покращуються смакові якості.

Додатковий мінералізатор у фільтрі зворотного осмосу насичує воду необхідною кількістю кальцію, магнію та інших мінеральних солей.

Ультрафіолетова лампа дезінфікує воду, запобігає розмноженню шкідників, вбиває мікроорганізми.

Установка

Підключення фільтра зі зворотним осмосом — нескладний процес. Але краще його довірити професіоналу, щоб не пошкодити компоненти очисного обладнання. Якщо робите це самостійно, уважно ознайомтеся з інструкцією, яка йде в комплекті.

Кріпиться фільтр зворотного осмосу під мийку або в інше місце неподалік від кухні, захищене від сонячних променів. За допомогою кріпильних елементів корпус системи фіксується на стіні або кухонних меблях. Якщо передбачений накопичувальний бак, він розміщується поруч.

Монтування фільтра здійснюється за допомогою підведення вихідної води через спеціальний дренажний отвір. Таким же способом забезпечується злив концентрованої речовини в каналізацію.

Якщо система оснащена помпою або УФ-лампою, їх слід додатково підключити до електроживлення. Всі компоненти кріпляться за допомогою гнучких трубок.

Щоб надати доступ до питної води, підключається спеціальний кран, який іде в комплекті та встановлюється на мийці. Окремо кріпляться додаткові елементи, якщо такі є.

Вибір системи

Перед покупкою фільтра зворотного осмосу важливо оцінити кількість вільного простору під мийкою, врахувати обсяг споживання води та необхідність періодичної заміни елементів системи.

Вибираючи фільтр, зверніть увагу на такі характеристики:

 • Кількість ступенів фільтрації. Залежно від комплектації, їх може бути від 5 до 9.
 • Продуктивність мембрани. Оскільки мембрана — головний компонент фільтра, від її потужності залежить швидкість очищення. Особливо важливо враховувати продуктивність при покупці прямотічної системи, в якій відсутня можливість запасати відфільтровану рідину.
 • Місткість накопичувального бака. Якщо в будинку багато мешканців, краще вибирати систему з великим резервуаром.
 • Тиск у водопроводі. Для ефективної роботи фільтра тиск холодної води має бути від 2,8 до 4 атм. Система може працювати некоректно при низькому тиску. Щоб усунути проблему, ставлять додатковий насос. Якщо тиск значно вище, монтується клапан зниження.

Щоб підібрати та купити фільтр зворотного осмосу для квартири або будинку, зверніться до консультантів сайту FilterMax. Допоможемо вибрати відповідний варіант за доступну ціну.

Переваги системи

Очисне обладнання використовується у квартирах і приватних будинках, а також у промислових і комерційних цілях. Метод фільтрації зворотного осмосу має такі переваги: ​​

 • Очищення рідини від механічних, органічних, хімічних забруднень на 99%.
 • Вода після фільтрації придатна для пиття і безпечна для побутових приладів.
 • Великий вибір конструкцій. У магазині FilterMax представлені установки з продуктивністю під будь-які потреби.
 • Доступна ціна. Побутові фільтри мають невисоку вартість. Також вони енергонезалежні та вимагають мінімальних витрат.

Фільтри досить прості в обслуговуванні. Обов'язково проводиться дезінфекція всієї системи раз на рік. Для цього зазвичай використовують спеціальні таблетки, які поміщають у колбу перед першою стадією очищення.

На сайті FilterMax у наявності змінні мембрани, очисні картриджі для фільтрів, ультрафіолетові лампи.

Фільтри для води на сайті FilterMax

В інтернет-магазині FilterMax представлені системи очищення від українських і зарубіжних виробників: Formula Vody, Kinetico, Puricom.

Щоб купити фільтр зворотного осмосу, оформіть замовлення на сайті або зателефонуйте за вказаним номером. Консультанти допоможуть вибрати очисну систему, яка підійде для квартири, офісу або приватного будинку.

Магазин оперативно відправляє товар по всій Україні. У Києві можлива адресна доставка від компанії.

Ви можете забрати товар і самостійно: попередньо узгодьте час з менеджером, щоб ми підготували замовлення.