0
0
0

Фільтри від заліза

Вода з високим вмістом заліза: чому шкідлива і як її очистити

Підвищений вміст заліза у воді — проблема практично всіх свердловин. Така рідина має металевий післясмак, залишає помаранчеві, бурі або коричневі сліди на сантехніці, плитці, випраних речах та інших предметах, що контактують з нею.  

Фільтри, за допомогою яких проводиться очищення води від заліза, — єдиний правильний підхід для видалення надлишкового металу.

Система знезалізнення підбирається відповідно до концентрації заліза у воді. Для проведення аналізу можна вислати рідину в лабораторію, де виконають дослідження її властивостей і порадять систему водопідготовки. А щоб з радістю користуватися необмеженою кількістю води, варто обладнати будинки станцією очищення води від заліза.

Як визначають концентрацію заліза у воді

На території України концентрація заліза у воді проявляється в таких формах:

 • Колоїдні метали — частинки зваженого типу, які осідають на поверхні, розміром від 1 до 100 мкм. Процес видалення даного виду заліза з води нескладний. Досить поставити хороший фільтр або обладнати систему зворотного осмосу.  
 • Залізо органічного типу — з'єднання металу з гуминовою кислотою.
 • Залізо двовалентне Fe2 — виникає при контакті з водою за рахунок процесу окислення. Як наслідок, вода набуває рудого або жовтого кольору.  
 • Залізо тривалентне Fe3 — нерозчинне з'єднання, яке створює дрібнодисперсний осад або іржу.
 • Залізо волокнисто-бактеріальне (залізобактерії). У побуті його можна побачити у вигляді плівки, що утворилася на стінках металевого посуду.

Самостійно встановити відсоток вмісту заліза у воді неможливо. Зазвичай у домашніх умовах дізнаються про значну концентрацію металу в рідини за її кольором.

Є ще один спосіб: прокип'ятити воду, бажано в прозорому чайнику, і оцінити наявність сірого осаду на стінках посудини. Чим більше нальоту з'явилося після кип'ятіння, тим більше оксидів заліза міститься у воді. У такому випадку варто замислитись про систему очищення води від заліза.

Біохіміки називають норму присутності сполук Fe в воді — 0,2 мг / л. Вона визначається тільки в лабораторних умовах.

Також високий вміст заліза характерний для води з колодязів. Зазвичай ця проблема стосується приватних будинків. Їх власникам теж не обійтися без фільтра для знезалізнення.

У чому шкода від високого рівня заліза у воді

Постійне споживання води з високою концентрацією заліза у першу чергу негативно позначається на здоров'ї і нормальному функціонуванні органів людини. Розберемося докладніше, чим загрожує використання такої води:

 1. Надлишок заліза у воді перешкоджає повному змиванню зі шкіри мила і солей металу. На ній утворюється плівка, яка руйнує природний захисний жировий шар епідермісу. Шкіра пересихає, що призводить до появи передчасних зморшок, прищів і навіть атопічного дерматиту. Можуть псуватися зуби, випадати волосся.
 2. Здоров'я людини може значно погіршитися, якщо не проводити очистку питної води від заліза. Надмірна присутність металу в організмі викликає діабет, розлад і захворювання шлунка. Тривале вживання неочищеної води може призвести до пошкодження серця, печінки, підшлункової залози. Вагітним і годуючим груддю така вода строго протипоказана.
 3. Приготування їжі та напоїв на основі «залізної» води — не найкращий варіант. Смак страв стає незвичайним. Кава і чай мають металевий присмак. Помивши фрукти і овочі під такою водою, можна побачити на них чорні плями.  
 4. Сантехнічні пристрої, кухонне приладдя, текстиль, одяг — усе це покривається бурим нальотом і може бути зіпсовано. Речі після прання під впливом заліза вицвітають, їх якість погіршується.
 5. Водостічні труби від залізного осаду та іржі швидко закупорюються, що може спричинити  зниження тиску води. Сифони під раковиною, унітази, біде також пошкоджуються. Особливо небезпечна поява в системі водопостачання слизу коричнево-червоного кольору — скупчення мікробів, які називаються залізобактеріями. Згустки слизу закупорюють труби і призводять до їх зношування. Але більш серйозна загроза — розмноження в біомасі залізобактерій патогенних мікроорганізмів, у тому числі ентеровірусів. Від зараженої води можуть постраждати маленькі діти і люди зі зниженим імунітетом.

Фільтр знезалізнення води допоможе уникнути усіх цих проблем.

Способи очищення води

Наведемо приблизний процес очищення води від заліза:

 1. Водопостачання здійснюється через колону, наповнену фільтруючими частинками або спеціальним матеріалом.
 2. Мембрани, фільтри або картриджі затримують з'єднання металу.
 3. Наступний етап — випадання заліза в осад.
 4. У результаті очищена вода надходить через кран до споживача.

За типом фільтру станції для очищення води можуть бути:

 • Хімічними — видалення заліза з води проводиться реагентами.
 • Фізичними — очищення забезпечує фільтр з сітчастого або мембранного матеріалу, що затримує шкідливі речовини і бактерії.  
 • Біологічними — фільтрація води за рахунок роботи мікроорганізмів.

Знезалізити воду можна не тільки фільтрацією. Альтернативний і ефективний спосіб — метод аерації.

При його застосуванні відбувається насичення фільтруючого середовища киснем. Контакт з газом сприяє перетворенню розчиненого заліза в нерозчинний Fe3, який іде в осад у вигляді іржавої субстанції.

На заключному етапі частки металу з води видаляються механічної фільтрацією.

Де купити фільтр для очищення води від заліза?

Якщо вода з вашої свердловини або колодязя має жовтуватий відтінок або лабораторні дослідження показали в ній високий вміст металу, вам потрібно купити фільтр-бар'єр від заліза. На сайті інтернет-магазину FilterMax є докладні описи, характеристики та фото, щоб самостійно вибрати систему очищення.

Тому, хто не може визначитися з вибором, завжди допоможуть менеджери. Зв'язатися з ними можна через електронну пошту, Telegram, форму на сайті або по телефону. Фахівці будуть раді відповісти на всі питання й індивідуально підійдуть до вибору фільтра.

У каталозі товарів FilterMax — широкий асортимент різних за функціональністю фільтрів. Усі зразки мають сертифікати якості та забезпечені гарантією виробника.

Здійснюємо доставку по Україні. Представники FilterMax відправлять ваше замовлення через «Нову Пошту» або підвезуть під двері будинку.

Жителі столиці можуть самостійно забрати товар з точки видачі або оформити адресне транспортування. Вартість покупки понад 1000 гривень дає перевагу безкоштовної доставки.

Замовляйте фільтри видалення заліза в FilterMax: ми пропонуємо якісні товари, вигідні ціни. Гарантуємо користь від купленої системи фільтрації, адже тепер ви зможете вживати тільки очищену воду.