0
0
0

Пост фільтрація для питних систем

Постфільтрація для питних систем: особливості, принцип роботи

Постфільтри — це змінні картриджі, що встановлюються в системах зворотного осмосу. Вони розрізняються за розмірами і принципом роботи:

  • вугільний (встановлюється для додаткового очищення води, покращує її якість);
  • біокерамічний іонізатор ІЧ-випромінювання (іонізує воду);
  • мінералізатор (покращує смак, збагачує мікроелементами).

Ні для кого не секрет, що активоване вугілля має сорбентні властивості. Саме тому його використовують для посточистки води. Вугілля виводить з води хлор і його сполуки, органічні домішки.

Також вугільний постфільтр вирішує низку проблем:

  • прибирає сторонні смаки та запахи;
  • робить воду прозорою;
  • очищає від іржі;
  • позбавляє від мікробів і продуктів їх життєдіяльності.

Іонізатор —  це побутовий фільтр, який додатково очищує воду і може змінювати pH. Вода з-під крана має нейтральну кислотність. Під час роботи іонізатор створює pH, близький до організму людини, впорядковує мінерали за зарядом.

Мінералізатор — це картридж, який може входити в триступеневу систему постфільтрації або бути самостійним пристроєм. Він використовується для досягнення оптимального балансу мінералів. Переваги мінералізатора:

  • баланс мінерального складу;
  • покращення органолептичних властивостей;
  • безпечність використання в харчовій промисловості.

Особливості постфільтрів

Існує два види вугільних картриджів — гранульований і брикетований. Найчастіше використовується гранульований. Він має широкий спектр застосування, але не видаляє складні елементи, що містять хлор. Пресований краще рятує від забруднень, але коштує дорожче. Його недоліком є ​​те, що через 3 місяці роботи на ньому починають накопичуватися бактерії.

Іонізатор у процесі фільтрації позбавляє від важких мінералів. Працює за типом іонного обміну. Вода протікає через шар спеціальної смоли, там вона очищається від жорстких елементів. Краще застосовувати для посточистки води з криниці та свердловини. Серед недоліків можна виділити те, що іонізатор не очищається від бактерій, а з часом починає їх накопичувати.

Мінералізатор — обов'язковий елемент посточищення питної води. Адже перед вживанням її необхідно наситити мінералами. Недолік — фільтр не прибирає забруднення і бактерії.

Як вибрати постфільтр?

Щоб вибрати постфільтр для очищення води, потрібно розуміти рівень її забруднення. Для цього є спеціальні тести, від результатів яких буде зрозуміло, яка посточистка потрібна.

Рекомендується використовувати фільтри зворотного осмосу з чотирьохетапною системою очищення. Є фільтри з дво- і триступінчастими системами.

При виборі потрібно спиратися також на продуктивність картриджів, тобто враховувати, скільки літрів на годину вони можуть очистити. У середньому цей показник повинен становити 8–11 літрів.

Краще надавати перевагу системам, в яких можлива самостійна заміна картриджа. У кожного елемента свій термін експлуатації. Мембрана вимагає заміни 1 раз на 2 роки, вугільні картриджі — 1 раз на 3 місяці, мінералізатор  — 1 раз на пів року.