0
0
0

Питні фільтри

Фільтри для побутової води

Користь води для нашого організму складно переоцінити. Всі біохімічні процеси проходять за участю цієї рідини. Лікарі стверджують, що на добу дорослій здоровій людині потрібно вживати 35 мл води на кілограм ваги. Якщо в сільській місцевості вона чиста і безпечна, то в містах пити водопровідну воду не завжди безпечно. Це обумовлено великою кількістю металів і хлору, який додають для знезараження. Бутильовану воду регулярно купувати невигідно, до того ж, пластик займає досить багато місця на невеликих кухнях. Оптимальним варіантом можна вважати побутовий фільтр для очищення води. Наскільки він ефективний, спробуємо розібратися далі.

Види домашніх фільтрів для води

Якщо ви зайдете у магазин з бажанням купити домашній фільтр для очищення води, то доведеться вислухати багато інформації від консультанта з приводу їх типів, властивостей, переваг і недоліків. Як відомо, магазину вигідніше продати дорогий побутовий прилад. Але чи є сенс переплачувати? Щоб не помилитися у виборі, потрібно підходити до покупки, озброївшись знаннями.

Глечик

Найпростіший і найбільш дешевий вид фільтра для очищення води — глечик. На вигляд це пластикова ємність з лійкою, всередині якої знаходиться картридж для фільтрації. У неї наливається холодна вода (не вище +35 °С), яка очищається, проходячи через спеціальний матеріал. Потім вона надходить в основне відділення і стає готовою до вживання.

Якщо розібратися, то вода всередині картриджа проходить через:

 • полімерну сіточку — відокремлює великі частинки;
 • іонообмінну смолу — знижує жорсткість води, що призводить до утворення накипу;
 • активоване вугілля — адсорбує органічні речовини («цвітіння» води, неприємний запах), хлору, токсичних складових;
 • каталітичні матеріали — окисляють з'єднання заліза, марганцю та інших.

Картридж у глечику слід замінювати кожні 1–2 місяці. Термін його служби залежить від якості рідини та кількості її споживання.

Недоліки побутового фільтра для води у вигляді глечика:

 1. НЕ знезаражує воду;
 2. вимагає відносно частої заміни картриджа;
 3. процес очищення займає час. 

Глечик здатний прибрати каламутність і металевий присмак води.

Фільтр зворотного осмосу

Зворотний осмос — найефективніший метод очищення водопровідної води від частинок розміром до 0,0001 мікрон. Застосовуються такі системи як у промисловості, так і в побуті. Принцип його роботи полягає в проходженні рідини під напором через спеціальні мембрани всередині фільтра.

 Процес починається з трьох етапів попередньої очистки:  

 • механічного (полімерна сіточка) — відділення великих частинок і забруднень;
 • вугільного — адсорбція хлору і металевих з'єднань;
 • другого механічного (дрібніша полімерна сіточка) — видалення частинок, що залишилися.

Після цього рідина під тиском проходить через мембрану зворотного осмосу. Розміри її пор відповідають молекулам води, тому вони безперешкодно «просіваються» далі, а сторонні домішки, солі, бактерії через окрему трубу змиваються в каналізацію.

Чиста вода збирається у великий бак (близько 8 л). При відкритті крана вона під напором проходить останній етап очищення через вугільний фільтр, щоб остаточно прибрати можливий запах, присмак і каламутність.

Зворотний осмос безпосередньо залежить від напору води. Якщо тиск у трубах нижчий, ніж 2,2 атм, то потрібно встановити спеціальну помпу для збільшення цього показника.

Проточний фільтр

Принцип його дії схожий на використовуваний у глечику: вода проходить через картридж з очиcними мембранами.

Проточні фільтри бувають 2 видів:

 1. настільний — має окремий кран, встановлюється над раковиною;
 2. підмийковий — підключається до водопровідної магістралі під мийкою.

Кращу фільтрацію забезпечує трирівнева система. Вона видаляє макрочастки, солі, а також знезаражує воду.

Ультрафільтрація води

Цей метод очищення води схожий на зворотний осмос, але має свої особливості:

 • розмір пор мембрани — до 0,02 мкм, що дозволяє молекулам проходити швидше, тому немає потреби у резервному баку;
 • ефективність роботи не залежить від напору води;
 • компактні розміри — фільтр являє собою звичайну колбу.

Ультрафільтрація ефективно позбавляє воду від різного виду забруднень, але водночас зберігає необхідні речовини.

Купити побутовий фільтр для очищення води на сайті FilterMax

Якщо ви не можете визначитися з вибором побутового водяного фільтра, звертайтеся до менеджера FilterMax на пошту, в Telegram, на сайті або за номером телефону. Ми відповімо на всі ваші запитання й індивідуально підберемо найкращий фільтр.

У широкому асортименті інтернет-магазину ви знайдете тільки сертифіковані прилади й окремі деталі з гарантією від виробника.

Доставка можлива у відділення «Нової пошти» або кур'єром до вашого будинку. Для жителів Києва передбачена адресне транспортування і самовивезення з точки видачі. При замовленні понад 1000 грн доставку оплачуємо ми.

Вживання чистої води — прямий шлях до здоров'я і краси. Подбайте про себе і своїх рідних. Замовляйте побутові фільтри для очищення водопровідної води за низькими цінами в інтернет-магазині FilterMax.