0 грн.
Зробити замовленняЩо таке зворотний осмос?
На сьогодні зворотний осмос — це найефективніший спосіб очищення води. Отриману шляхом такої фільтрації рідину використовують як у побуті, так і для промислових потреб.
Суть очищення полягає в проходженні води під високим тиском крізь спеціальну мембрану з дрібними порами. Отримана після зворотного осмосу рідина не має шкідливих домішок, смаку і запаху, очищається від бактерій, солей, іржі, вірусів і інших шкідливих елементів.
Як працює система зворотного осмосу
Принцип систем очищення води такого типу однаковий для промислових і побутових приладів. Фільтр зворотного осмосу складається з кількох елементів:
- очисних фільтрів для позбавлення води від великих часток, домішок;
- елементів для хімічної підготовки;
- насосів, які забезпечують рух рідини під високим тиском;
- синтетичних мембран;
- блока управління системою і різних датчиків, що дозволяють контролювати роботу фільтра.
Після того як вода прокачується через мембрани, очищена рідина виходить з одного боку, а з другого зливається осад з концентратом, що не пройшов через фільтруючі елементи. Щоб видалити наліт, що утворюється на поверхні мембран, потрібно періодично використовувати спеціальні засоби.
Плюси зворотного осмосу
Учені вже довгий час зважують плюси й мінуси застосування зворотного осмосу в фільтрах для очищення води. Раніше такі системи фільтрації використовувалися тільки для промислових потреб. Сьогодні ж, завдяки новим технічним можливостям, широко застосовуються фільтри для очищення води в будинках і квартирах.
Очисні прилади являють собою блок фільтрації рідини, що складається з декількох компонентів, серед яких:
- спінений поліпропілен для затримки крупних частинок;
- вугільний фільтр для абсорбції газоподібних домішок;
- зворотноосмотична мембрана;
- ще один вугільний компонент.
Багато виробників фільтрів укомплектовують свої системи очищення води додатково мінералізатором, застосовуваним для зворотного осмосу. Він дозволяє наситити воду корисними речовинами.
Серед плюсів установки зворотного осмосу води виділяють:
- Універсальність приладу. Такі фільтруючі системи успішно використовуються на виробництвах, у квартирах, лікарнях, школах, дошкільних закладах та інших громадських місцях.
- Різноманіття видів. Залежно від потреб, можна вибрати фільтр з діапазоном продуктивності від 8 до 50 000 літрів на годину.
- Позбавлення від солей до 98%. Цей пункт учені відносять як до переваг фільтрів, так і до недоліків. Плюс у тому, що для нейтралізації солей нема потреби піддавати рідину впливу високих температур або хімічних сполук.
- Можливість опріснення морської води. Зворотноосмотичні фільтри дозволяють знизити навантаження на прісні водойми. Проходячи через дистилятор, рідина очищається від солей морської води на 95%. Концентрований нефільтрований залишок зливається назад або застосовується в промислових цілях.
- Прийнятна вартість фільтрів для домашнього використання. Незалежно від того, скільки членів сім'ї проживає у квартирі та вживає фільтровану воду, установка приладу зі зворотним осмосом економічно вигідна завдяки простоті конструкції і мінімальній вартості обслуговування.
- Зручність. Вживаючи бутельовану воду, вам доводиться регулярно оновлювати її запаси. Забувши про це, є ризик залишити всю сім'ю без чистої питної рідини. Установка зворотного осмосу води допоможе запобігти неприємній ситуації, забезпечивши вас і ваших близьких безперебійним доступом до чистої прісної рідини.
- Зворотносмотичні установки незамінні для промислового використання в таких галузях, як фармацевтична, харчова, хімічна і т. д.
З огляду на всі названі переваги, можна сказати, що придбання фільтра зворотного осмосу — відмінне рішення як для дому, так і для підприємств.
Мінуси зворотного осмосу
При незаперечних плюсах використання таких систем фільтрації, існують і мінуси, які теж слід враховувати. Серед них:
- Фільтр нечасто, але періодично все ж вимагає очищення за допомогою хімічних реагентів. Виробники не надають інформації про їх вплив на людський організм, тому точно сказати, чи безпечні вони, складно.
- У промислових масштабах використання зворотно осмотичних установок коштує недешево. Це обумовлено тим, що вихід чистої рідини після фільтрації становить всього 25%. Однак згубний вплив зворотного осмосу на навколишнє середовище, на відміну від інших промислових систем очищення, мінімальний.
- Видалення корисних мінералів. При проходженні через мембрану вода стає майже дистильованою і вживати її в їжу некорисно. Однак учені прийшли до висновку, що уникнути шкоди від дистильованої рідини можна, вживаючи в їжу достатню кількість м'яса, риби, свіжих овочів, фруктів. Також існують спеціальні прилади для мінералізації питної води, здатні розв'язати проблему.
- Зворотний осмос не видаляє з рідини летючий хлор. Це, мабуть, найсуттєвіший мінус з усіх перерахованих. Але допомогти знизити вміст у воді хлору можуть вугільні прилади або іонізатори. У деяких зворотно осмотичних системах вони вже встановлені виробником.
Всупереч наявним недолікам, екологи та інженери впевнені, що фільтруючі установки зі зворотним осмосом — зручний і безпечний спосіб отримати якісну чисту воду. У промислових масштабах очищення рідини таким чином досить затратне, але є всі шанси, що в майбутньому зворотний осмос стане основним способом отримання прісної води.