0
0
0

Магістральний фільтр для квартири: що це і навіщо він потрібний?

Магістральний фільтр для квартири: що це і навіщо він потрібний?

Магістральний фільтр є установкою для очищення вхідної води, який вбудовується в систему водопроводу. Такий фільтр сприяє поліпшенню якості води. Він стане відмінним рішенням проблеми очищення води не тільки від великих часток, але й від біологічних агентів: бактерій, вірусів, паразитів. Також варто врахувати, що магістральні фільтри прекрасно справляються з пом'якшенням води та її знезалізненням. 

Цей пристрій являє собою герметичну колбу, в якій вода протікає в одному напрямку через очищувальний матеріал. Найчастіше ним слугує полімерна сітка або картридж, який має форму гранул чи сорбенту. Наприклад, це можуть бути активоване вугілля або іонообмінні смоли. 

Також варто врахувати, що магістральні фільтри бувають грубої й тонкої очистки. Перші дозволяють отримати технічну воду, другі — питну. Фахівці рекомендують встановлювати фільтр тонкого очищення після установки системи грубої очистки. Це дозволить продовжити термін служби пристрою.

Функціональні характеристики магістральних фільтрів

Ці фільтри мають широкий спектр можливостей і здатні виконувати безліч завдань:

  • ефективно очищують воду від різних домішок, важких металів, хлору і шкідливої мікрофлори;
  • поліпшують смакові якості води, усувають солі й залізо;
  • пом'якшують воду;
  • запобігають поломці сантехніки.

Крім того, такі фільтри прості в установці й зручні у використанні, тому їх часто вибирають для використання у квартирах або там, де є свердловина чи колодязь.

Переваги установки магістрального фільтра у квартирі

Даний фільтр встановлюється в магістраль, а іноді в ту ланку системи водопроводу, через яку подається вода.

Існує кілька ступенів очищення. На кожному з них присутній картридж з очищувальним елементом. Один пом'якшує рідину, другий — позбавляє заліза і солей, третій — видаляє великі часточки й домішки. Ефективність роботи такого фільтру безпосередньо залежить від кількості змінних елементів. 

Серед переваг магістрального фільтра відзначимо:

  1. Високу очисну здатність.
  2. Значну продуктивність.
  3. Тривалий термін експлуатації
  4. Встановлення на вході (за допомогою одного фільтра вода очищається і подається на інші гілки водорозбору).

Також допускається установка додаткових очисних мембран і модуля ультрафіолетової очистки, що допоможе отримати практично стерильну і чисту рідину.

Критерії вибору магістрального фільтра

Для того, щоб зробити правильний вибір і купити корисний пристрій, варто розібратися в деяких нюансах. Перше — це ваші фінанси, які ви готові віддати за покупку. Друге — завдання, для яких ви встановлюєте фільтр. Це означає, що потрібно знати, від яких домішок необхідно очищати воду.

Також варто враховувати параметри обладнання:

  • продуктивність;
  • принцип роботи фільтра;
  • тип фільтра;
  • ефективність фільтрації.

Перед тим, як оцінити продуктивність обладнання, варто врахувати 3 фактори: кількість людей в будинку, число точок надходження води й продуктивність самого фільтра, яка вимірюється в кубічних метрах на годину. 

Принцип роботи фільтра залежить від того, яку рідину ми хочемо отримати в результаті. Існують фільтри грубого і тонкого очищення, а також пристрої, призначені для пом'якшення і знезалізнення води.

Залежно від моделі розрізняють магістральні фільтри:

  • дискові;
  • сітчасті;
  • мішечні;
  • механічні.

Призначені вони для видалення різного роду домішок з води. Кожен з пристроїв має свої переваги й недоліки. 


Важливий параметр при виборі магістрального фільтра — ефективність очищення води, яка залежить від кількості й виду вбудованих картриджів. У більшості випадків сучасні моделі відмінно усувають з рідини:

  • залізо;
  • солі важких металів і жорсткості, а також іржу;
  • пісок і глину;
  • хлор і сірководень.

Також існують моделі, які виконують комплексну очистку одночасно від декількох видів забруднення.

Важливі нюанси при виборі магістрального фільтра

Вище ми вказали основні критерії вибору магістрального фільтра, але є ще ряд нюансів, на які потрібно звернути увагу.

  1. Розмір пристрою, тобто висота, діаметр і розмір підключення. Ці параметри враховуються для установки фільтра в потрібному місці.
  2. Призначення. За цією категорією фільтри бувають 2 типів: для холодної й гарячої води. У другому випадку матеріалом для виготовлення фільтра слугує термостійкий металевий сплав або сталь.
  3. Тонкість очищення. Ви можете вибрати необхідну модель, враховуючи розмір гранул домішок (від 1 до 150 мкм).
  4. Різні види фільтрувальних елементів, які встановлюються на пристрої.
  5. Наявність у фільтрі індикаторів, які повідомляють власника про необхідність заміни пристрою або перепади електрики, а також про відсутність солей у воді. Це дозволяє зручно експлуатувати пристрій.
  6. Додаткові характеристики кожної моделі. Часто фільтри можуть оснащуватися манометром, підсвічуванням, помпами.


Крім цього, варто враховувати компактність, можливість транспортування обладнання, здатність працювати без електрики, а також кількість циклів регенерації та ін. Якщо такі можливості для вас актуальні, вибирайте фільтр з необхідним функціоналом.


Коментарі