0 грн.
Зробити замовленняЯк працюють фільтри для води?
Перш ніж вода потрапить у кран, вона проходить довгий шлях по магістралях водопроводу. Воду очищають і знезаражують на станціях водопідготовки, використовуючи тільки хлор і механічні фільтри. Але щоб потрапити до кінцевого споживача, рідині належить «подолати» складну систему труб. Іржа, пісок, тирса з металу — цим «багата» водопровідна вода. Це те, що видно неозброєним оком.
Крім того, у неочищеній воді можуть бути мікроби, віруси, солі важких металів і патогенні бактерії. Якість води оцінюється за такими критеріями: pH, рівень твердості, каламутність, запах, вміст заліза, нітратів, сірководню і т. д. Показники неочищеної води можуть у рази перевищувати допустиму норму і негативно впливати не тільки на здоров'я людини, а й на побутові прилади в будинку.
Щоб у домі була чиста, якісна та смачна вода, використовують спеціальні фільтри. Вони повинні «прибирати» шкідливі хімічні речовини, хвороботворні мікроорганізми, надлишок деяких мінералів (залізо, натрій). Вода стає м'якою і корисною, насиченою потрібними для організму елементами.
Як працюють різні види фільтрів
Розглянемо, внаслідок яких елементів і за яким принципом діє кожен тип фільтра. Його основне завдання — зробити воду чистою та безпечною для людини.
Є два головних різновиди фільтрів: для питної води та для побутового користування.
Очищення питної води
Питну воду очищають за допомогою систем ультрафільтрації, нанофільтрації, проточних фільтрів і зворотного осмосу.
У фільтрах ультрафільтрації використовують мембранну очистку. Волокна спеціальної плівки під тиском пропускають воду, затримуючи органічні та механічні забруднення. Разом з тим корисні мінеральні солі залишаються.
Нанофільтрація — це проміжний вид очищувачів між ультрафільтрами й зворотним осмосом. Очищення відбувається за допомогою селективних мембран (0,002–0,001 мікрон), які перешкоджають попаданню в воду бактерій, вірусів, шкідливих домішок.
Проточні фільтри. У колбу поміщаються картриджі з поліпропілену. Їх волокна і нитки прекрасно очищають воду від металів, механічних домішок та інших некорисних речовин.
Фільтри зворотного осмосу останнім часом вважаються найбільш вдалим вибором для очищення води. Вони прибирають 95–98% усіх забруднень. У результаті вода буде максимально чистою.
Робота фільтра побудована на проходженні води через зворотноосмотичну мембрану. Вона затримує всі шкідливі речовини, які тільки можуть бути виявлені в водопроводі.
Фільтр зворотного осмосу забезпечує три стадії очищення:
- Вугілля і механічні картриджі утримують хлор, окремі метали, пісок, органіку.
- Мембрани з полімерного волокна прибирають будь-які домішки. Розмір пор у них відповідає молекулам води, тому пройти таку «перешкоду» може тільки вода.
- Постфільтр забезпечує потрібний рівень pH.
Також відбувається дезінфекція ультрафіолетовою лампою, а додатковий пристрій — мінералізатор, додає рідині корисні мікроелементи та мінеральні солі.
У мембрані утворюються два потоки води: відфільтрована (пермеат) і концентрат. Тиск вище осмотичного змушує воду концентрату проходити через мембрану у зворотному напрямку.
Очищення води для побутового вживання
Фільтри цієї групи бувають різних видів:
- для комплексної очистки;
- пом'якшувальні;
- механічні;
- вугільні;
- картриджні;
- від заліза, сірководню;
- УФ-знезаражувачі.
Комплексний замінює різні види фільтрів для кожного типу забруднення. Він складається з декількох шарів очищувальних матеріалів, що забезпечують якісну воду побутового призначення. Водопровідна вода буде м'якшою, без важких металів.
Вугільні фільтри очищають воду завдяки сорбенту. Це може бути деревне активоване вугілля, кокосове вугілля, природний цеоліт, мідний цинк. Ці матеріали затримують у собі віруси, бактерії, хлор, органіку, механічні домішки.
Фільтри для пом'якшення зменшують рівень жорсткості води. Це допомагає уникнути вапняного нальоту на важливих вузлах пральної машини, запобігає зношуванню техніки. Солі жорсткості (кальцій і магній) замінюються на нешкідливі іони натрію. Використання жорсткої води може стати причиною:
- утворення каменів у нирках;
- великої витрати мийних засобів;
- появи вапняного нальоту на сантехніці та ін.
Воду можна так само пом'якшити за допомогою зворотного осмосу або іонообмінного фільтра.
Визначити, який спосіб очищення підійде найкраще, можна за допомогою проведення аналізу води. Так ви будете точно знати, який фільтр вибрати: від солей жорсткості, заліза або сірководню. Також рекомендуємо звернути увагу, для яких цілей буде використовуватися вода: для пиття чи побутових потреб.
Інтернет-магазин компанії Filter Max має широкий вибір фільтрів для очищення води як українських, так й іноземних виробників. Весь асортимент представлений на сайті. Ви можете скористатися послугами менеджерів фірми, які дадуть відповіді на всі питання, проконсультують і допоможуть зробити правильний вибір.