0
0
0

Як очистити воду від важких металів

Як очистити воду від важких металів

Вода — щоденна життєво необхідна складова всього живого на планеті. На жаль, водопровідна рідина, як і вода зі свердловин, не підходить для вживання без попередньої очистки. В її складі наявні різні елементи, наприклад, нітрати, бактерії, хлор, пестициди та важкі метали. Вживання рідини з таким хімічним складом замість користі може завдати непоправної шкоди здоров'ю.

Ось чому так важливо виконувати очистку природних вод від домішок і важких металів. На щастя, сучасні виробники пропонують користувачам безліч варіантів систем фільтрації рідини, щоб у кожному будинку був безперебійний доступ до питної води.

Як визначити наявність у воді важких металів

Найнадійніший спосіб дізнатися, чи є у воді з вашого крана або свердловини важкі метали — зробити її хімічний аналіз. Він з великою точністю розповість на питання про те, які елементи містяться у рідині. Аналіз води на важкі метали проводиться санітарно-епідеміологічними станціями вашого населеного пункту. Також безкоштовне дослідження проводять деякі магазини, що продають системи фільтрації води.

Щоб здати рідину на аналіз, необхідно зібрати її в чисту тару і відвезти в місце проведення дослідження. Через кілька днів ви будете точно знати, які речовини виявлені в зразку і зможете зробити висновок про те, які способи фільтрації вам підійдуть.

Які види металів бувають у воді

У питній воді можуть бути виявлені такі важкі метали:

  1. Свинець. Небезпечний метал, який здатен викликати важке отруєння, іноді з летальним результатом. У речовини відсутній смак і запах. При регулярному вживанні відбувається накопичення у волоссі, нігтях та інших тканинах тіла. Свинець здатний завдати непоправної шкоди організму у вигляді ураження нирок, печінки, нервової системи. Він також може порушувати вироблення кров'яних тілець.
  2. Ртуть. Цей метал часто присутній у стічних водах промислових підприємств. Він вкрай шкідливий для нервової системи і нирок. При постійному вживанні води, у складі якої є ртуть, у людини може погіршуватися зір, слух, психічний стан, а також знизитися чутливість шкірних покривів.
  3. Мідь. Наявність цього металу в питній воді може викликати розлади з боку шлунково-кишкового тракту: діарею, блювання, нудоту, метеоризм. Особливо небезпечно пити рідину з підвищеним вмістом ртуті новонародженим і людям, що страждають від хронічних захворювань печінки.
  4. Залізо. Так само як і свинець, цей важкий метал має властивість накопичуватися в тканинах організму. Причиною підвищеного вмісту заліза у воді найчастіше бувають геологічні особливості місцевості або старі труби водопроводу.
  5. Марганець. Уміст важких металів, таких як марганець, у воді найчастіше обумовлений викидами промислових підприємств, заводів. Вживання рідини, що має в складі цей елемент, особливо небезпечне для вагітних жінок, оскільки може викликати мутації у плода.

Тому важливо знати методи очищення вод від важких металів.

Методи видалення важких металів з води

Для позбавлення рідини від важких металів використовують 4 методи:

  1. Іонний обмін. Суть полягає в обміні іонів і домішок. У результаті утворюються сполуки, безпечні для організму людини.
  2. Сорбція. Застосування сорбентів для видалення з рідини шкідливих елементів.
  3. Електроліз. На воду впливають за допомогою електричного струму, у результаті чого відбувається розпад хімічних сполук.
  4. Зворотний осмос. Рідина проходить під високим тиском через синтетичну мембрану.

Для очищення води від важких металів у побуті найчастіше застосовують метод сорбції та зворотного осмосу.

Сорбція

У фільтрах для домашнього використання функцію сорбенту виконує активоване вугілля. На його основі виробляють картриджі для фільтрів проточної води. За допомогою таких приладів можна очищати рідину з водопроводу від важких металів, хлору, домішок, бактерій, вірусів та інших шкідливих хімічних сполук. Часто вугільні фільтри встановлюють у квартирах разом з системами зворотного осмосу. Таким чином можна домогтися абсолютно безпечної смачної води без неприємного запаху.

У настільних фільтрах-глечиках для питної води також встановлені вугільні картриджі.

Вибираючи для побутового очищення метод сорбції, важливо враховувати, що безперебійний доступ до якісної питної води можливий тільки у разі регулярної заміни вугільного компонента.


Зворотний осмос

Зворотноосмотичні  установки вважаються найефективнішою і найбільш зручною системою фільтрації рідини. Вони встановлюються на вході водопровідної труби у квартиру або прямо під мийкою. Зручність приладу в тому, що нема потреби регулярно купувати змінні картриджі. Щоб відновити фільтруючі властивості зворотноосмотичної мембрани, досить періодично виконувати її очищення за допомогою спеціальних засобів.


Головна перевага фільтрів зворотного осмосу в тому, що вони нейтралізують практично будь-які забруднення і домішки у воді. Існує думка, що рідина, отримана після очищення зворотним осмосом, виходить дистильованою, позбавленою корисних мікроелементів і при постійному вживанні може завдавати шкоди організму людини. Однак учені довели, що якщо регулярно їсти м'ясо, рибу, свіжі фрукти та овочі, то цієї шкоди можна уникнути.

 Якщо ви хочете забезпечити себе і свою сім'ю постійним доступом до безпечної питної води, рекомендуємо вибрати відповідний фільтр у каталозі інтернет-магазину Filtermax. Ми пропонуємо широкий асортимент приладів від кращих виробників для фільтрації рідини.

Коментарі