0 грн.
Зробити замовленняВода з високою концентрацією заліза: чим небезпечна і як її очистити?
Вода — джерело життя. Вона ж може стати джерелом проблем, якщо в ній перевищено вміст заліза. Велика частина металів потрапляє у воду разом зі стоками промислових заводів і сільськогосподарської діяльності.
Концентрація заліза може підвищуватися через недоліки технології очищення на очисних станціях. Ще одна причина — наявність корозії у водопровідних трубах.
Залізо є високотоксичним металом, який довго зберігається в природі. Найчастіше його вміст у водах перевищує норму в десятки разів. Тому проблема, як прибрати залізо з води, особливо гостра.
Чи потрібен вам фільтр, що прибирає залізо з води?
День у день ви п'єте, готуєте, купаєтеся, перете одяг, використовуючи воду. Тому важливо стежити за її якістю і при необхідності проводити очистку від заліза за допомогою фільтра або іншого способу.
Виявити надлишок важкого металу можна за такими ознаками:
- металевий присмак і запах;
- при приготуванні їжі у рідини з'являється рудуватий осад;
- у прозорій воді через деякий час утворюється характерна суспензія;
- осад плаває у товщі води, не осідаючи;
- на поверхні ванній, піддону душової кабінки є іржавий наліт, який важко видалити;
- бурий наліт на посуді;
- світлі напої темніють (наприклад узвар або компот);
- після прання кольорові речі втрачають яскравість, а на однотонних помітні жовтуваті плями.
Ці ознаки дозволяють виявити залізо, кількість якого вище норми в кілька разів. Але їх відсутність не виключає наявності у воді металу. Для більш точного результату можна зробити лабораторний аналіз.
Чому важливо мати систему очищення води від заліза?
Рідина з домішками важких металів створює безліч побічних ефектів, починаючи від неприємного присмаку чаю або кави й закінчуючи серйозною шкодою здоров'ю. Тому важливо прибрати залізо з води.
Залізо не є абсолютним злом — воно необхідне організму, але в помірних дозах. При надлишку метал накопичується в серці, печінці, нирках і підшлунковій залозі. Про це можна зрозуміти за такими симптомами:
- низький тиск;
- зниження ваги;
- хронічна втома;
- жовтий наліт на язиці та на зубах;
- ламке і сухе волосся;
- бліда шкіра;
- біль у суглобах.
При регулярному вживанні іржавої води підвищується ризик розвитку дерматиту, серцевої недостатності, цирозу печінки й цукрового діабету, патологій нервової системи, захворювань суглобів. Також профіцит заліза може спровокувати рак легенів, кишечника, печінки.
Ще одна причина прибрати залізо з води — негативний вплив частинок металу на сантехніку (труби, крани, душові сітки) і побутову техніку (пральні машини, електрочайники, посудомийні машини). На деталях утворюється наліт, усунути який важко, а іноді й неможливо.
Як очистити іржаву воду?
Перш ніж вибрати метод очищення води, слід визначити вид забруднення. Залізо може бути в декількох видах:
- Бактеріальне. Є живленням для бактерій певного виду. Воду очищають за допомогою реагентів-окислювачів, під дією яких оболонки бактерій руйнуються. Потім рідину пропускають через фільтр грубої та тонкої очистки.
- Колоїдне. Його також називають органічним. Щоб прибрати профіцит металу, рідину озонують. У результаті утворюється нерозчинний осад. Щоб його усунути, рідину спочатку відстоюють, а потім фільтрують.
- Двовалентне розчинене. Очищення відбувається шляхом окислення двовалентного заліза до тривалентного. Зазвичай для цього використовують аерацію, хлорування або іонний обмін. Потім суспензію фільтрують.
- Тривалентне нерозчинне. Як прибрати тривалентне залізо з води? Фільтрація і відстоювання — ці два етапи допоможуть перетворити перенасичене залізом воду на придатну для використання.
Такі методи, як відстоювання, кип'ятіння або заморожування актуальні, якщо ви хочете очистити невелику кількість води від заліза. Але якщо необхідно знезалізнити великий об'єм рідини або перетворити цей процес у безперервний, знадобляться фільтри.
Як вибрати фільтри для очищення води від заліза?
В інтернет-магазині Filtermax представлена продукція для професійного розв'язання проблеми іржавої води. Система очищення води дозволяє позбутися заліза, марганцю і сірководню.
Важкі метали та газ окислюються, потім оксиди перетворюються на суспензії. Осад залишається на фільтрувальному шарі, який складається з гранульованих природних мінералів. Ось як це впливає на якість води:
- рідина стає прозорою, без осаду і відтінку;
- відновлюється кислотно-лужний баланс.
Такий спосіб знезалізнення, як окислення з подальшою фільтрацією, екологічно безпечний, тому що в процесі не беруть участі синтетичні речовини. Пристрої компактні: встановити систему очищення води зі свердловини або водопроводу від заліза можна в будь-якому місці. Іонообмінний спосіб фільтрації застосовують при комплексному очищенні від водорозчинних оксидів металу і заліза. Вода проходить крізь іонообмінні смоли, після чого стає м'якою та очищеною. Кожна модель має сертифікат якості, ми надаємо гарантію на всю продукцію.
Хочете прибрати залізо з води й дізнатися, які фільтри для цього потрібні? Зв'яжіться з менеджером: замовте дзвінок у шапці сайту або зателефонуйте: +380 67 412 29 16. Спеціаліст відповість на питання щодо продукції та підбере обладнання з урахуванням ваших вимог. Також ви можете дізнатися про терміни та способи доставки.
Для зручності замовника пропонуємо кілька способів оплати:
- оплата по факту — при отриманні фільтра;
- оплата на сайті з допомогою сервісу LiqPay;
- безготівковий розрахунок через інтернет-банкінг, відділення банку чи термінал.
Звертаємо увагу: на сайті проводяться акції. Можна купити систему очищення води за зниженою ціною. Щоб стежити за вигідними пропозиціями, підпишіться на розсилку.