0
0
0

Знезараження води

Знезараження води

Забруднена вода несе величезну небезпеку здоров'ю. Простими способами очищення неможливо повністю позбутися вірусів і бактерій. Необхідно додатково знезаразити воду. 

Це можна зробити різними способами: фізичними й хімічними. Останній варіант забезпечує максимально ефективне знищення мікроорганізмів.

Існує кілька видів установок для очищення і знезараження води. За яким принципом вони працюють і яку краще вибрати для домашнього використання?

Методи дезінфекції

Проблема забрудненості води зберігає актуальність протягом багатьох років. Фахівці постійно шукають нові, ефективніші методи знезараження води, вдосконалюють очисні установки для домашнього та промислового використання.

Для очищення рідини використовують фізичні, хімічні та комбіновані способи. Кожен з них має особливості. 

Але щоб зрозуміти, який спосіб буде ефективним в тому чи іншому випадку, необхідно провести аналіз води. Результати дозволять дізнатися, які шкідливі мікроорганізми живуть в рідині та в якій кількості. Тільки після цього можна приступати до вибору установки знезараження води.

Фізичні способи

Воду, яка пройшла очищення від домішок, можна піддати таким методам фізичного знезараження:

  • Обробка ультрафіолетом. Для цього використовують спеціальну установку, оснащену УФ-лампами. Вона являє собою пристрій проточного типу. Шкідливі мікроорганізми, що знаходяться у воді, миттєво гинуть під впливом випромінювання. Установки знезараження води мають різну потужність, продуктивність і розміри. Компактні моделі зручно використовувати навіть в невеликій квартирі. Їх можна розмістити під раковиною на кухні або у ванній кімнаті.


  • Ультразвукова дезінфекція. В основі цього методу лежить кавітація. Під впливом високочастотного звуку виникають інтенсивні коливання і в воді утворюється безліч порожнеч. Цей процес можна порівняти із закипанням. Внаслідок різкого перепаду тиску оболонка мікроорганізмів розривається і вони гинуть. Установки ультразвукового знезараження води для пиття дуже ефективні, але й дуже витратні. До того ж потребують правильного налаштування і грамотної експлуатації.
  • Термічне очищення води. Це найпоширеніший метод, який використовується в побуті багато років. Під впливом високої температури рідина очищається практично від усіх патогенних мікроорганізмів. Крім того, кип'ятіння дозволяє знизити рівень розчинених газів і зробити воду м'якішою.
  • Електроімпульсна дезінфекція. Знищує бактерії й віруси сильним гідравлічним ударом, створеним шляхом електричного розряду. Таким чином можна позбутися навіть вегетативних і спороутворюючих бактерій.

З фізичних методів найбільшою популярністю користується знезараження води ультрафіолетом. Цей спосіб дуже ефективний і маловитратний. Необхідно лише періодично чистити обладнання і міняти УФ-лампи.

Хімічні способи

Для повного знищення шкідливих мікроорганізмів і додаткового очищення води часто використовують хімічні реагенти. Щоб скористатися цим методом, потрібно попередньо провести аналіз рідини й правильно розрахувати дозування дезинфікуючого засобу.

До хімічних способів знезараження води відносяться:

  1. Хлорування − широко поширений метод у багатьох країнах. Допомагає боротися практично з усіма мікробіологічними забрудненнями. До того ж нейтралізує сірководень і метали, що містяться в рідині. Цей метод досить простий, доступний і не вимагає великих фінансових витрат. Але при неправильному розрахунку дозування хлор небезпечний для здоров'я.
  2. Озонування — дієвий і безпечний метод. Він забезпечує не тільки знезараження води, а й робить її більш прозорою і приємною на смак. На жаль, використовувати озонову установку в домашніх умовах не можна, оскільки її повинен обслуговувати фахівець. Безконтрольна робота обладнання здатна зашкодити трубопроводу і здоров'ю людей.
  3. Полімерні сполуки — безпечні та ефективні антисептичні речовини. Їх використовують в спеціальних очисних установках. Крім знезараження питної води ці хімічні реагенти покращують її колір, запах і смак без шкоди для здоров'я.

Менше поширення отримав метод олігодинамії. Він полягає в дезінфекції води за допомогою благородних металів, наприклад міді, золота і срібла.

Комбіновані методи

Для ретельного знезараження води сучасні установки часто оснащують кількома ступенями очищення. Вони поєднують фізичні й хімічні способи. Це дозволяє отримувати чисту безпечну рідину з приємними смаком і запахом. 

Найчастіше зустрічається комбінація УФ-знезараження води з хлоруванням або озонуванням. Такі установки весь процес виконують самостійно. Все, що необхідно, — забезпечити обладнанню регулярне обслуговування.

Якщо вас не влаштовує якість води, фахівці FilterMax докладуть усіх зусиль, щоб допомогти вирішити цю проблему. Підберемо відповідний фільтр для очищення і знезараження рідини з центрального водопроводу або свердловини. 

У нас можна не тільки замовити обладнання з повною комплектацією, а й придбати змінні елементи. Залиште заявку на сайті або зв'яжіться з менеджером інтернет-магазину. 

З усіх питань звертайтеся до нашої служби підтримки. Вона працює цілодобово.


Коментарі